رستوران های آگرا؛ هند: از داساپراکاش تا مومو

آگرا، از شهرهای بزرگ هند، هرساله میزبان مسافران بسیاری است و نکته مهم برای هر مسافر مکانی مناسب برای صرف غذا است. برای آشنایی با رستوران‌های آگرا با کجارو همراه باشید.

رستوران های آگرا؛ هند: از داساپراکاش تا مومو

زمانی که به آگرا فکر می‌کنید معمولا اولین تصویری که به ذهن شما می‌آید تصویر تاج محل است. اما علاوه بر مقاصد گردشگری معروف این شهر صاحب رستوران‌های مختلفی است که انتظارات دوست‌داران غذا را برآورده می‌کند. در ادامه با انواع رستوران‌های آگرا بیش‌تر آشنا می‌شویم.

داسپاراکاش به معنای نور بندگان خدا است. صاحبان این رستوران این مکان را به یاد پدرشان بنا کردند و تصمیم گرفتند تا فقط غذاهای مخصوص گیاه‌خواران را در آن سرو کنند. این غذاها در واقع غذاهای جنوب هند به شمار می‌روند. غذاها بسیار خوشمزه و فضای رستوران دوستانه و تمیز است. تالی‌ها (نوعی غذای هندی) و بستنی‌های این رستوران بسیار عالی و پرطرفدار هستند. امروزه نام داساپراکاش به عنوان نام دیگر غذاهای جنوب هند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تیسه می یکی از رستوران‌های زیبا و شیک آگرا است. با اینکه منوی این رستوران شامل انواع غذاهای چینی، ایتالیایی و شمال هند است اما توجه خود را روی چای و زیبایی آن متمرکز کرده است و بیش از ۲۵ نوع چای در این بوتیک چای سرو می‌شود. سرویس‌دهی عالی و خدمتکاران صمیمی هستند. این رستوران به دلیل قرار گرفتن بر بام هتل ام. هاوس (M- House) چشم‌انداز بسیار زیبا و دلنشینی دارد. این رستوران هرگز از حضور گردشگران خالی نمی‌شود.

اگر به دنبال رستورانی محلی با غذاهای اصیل و خوشمزه می‌گردید ما به شما شانکار جی را پیشنهاد می‌کنیم. این مکان در عین سادگی با یک پذیرایی صمیمی و گرم و فضایی دلنشین تجربه به یاد ماندنی را برای شما ایجاد می‌کند. منو شانکار به زبان انگلیسی نوشته شده که این خود یک امتیاز مثبت برای رستوران محسوب می‌شود. برای خوردن غذاهای محلی و تجربه‌ی جذاب این رستوران را فراموش نکنید.

یکی از بهترین رستوران‌ها در آگرا رستوران پینچ آف اسپایس است که شیرین‌ترین کاری‌ها و آبدارترین کباب‌ها را سرو می‌کند. پینچ واقع در یکی از هتل‌های ۵ ستاره آگرا بهترین غذاهای شمال هند را به مشتریان عرضه می‌کند. غذاهایی که پیشنهاد می‌کنیم در این رستوران صرف کنید شامل مرغ بوتی ماسالا (murgh boti masala)، چیکن تیکا که بسیار غلیط و به شیوه ای محلی پخت می‌شود، و همچنین پنیر لابابدار (lababdar)، پنیر تکه شده همراه با سس معطر و پیاز است.

همان طور که از اسم رستوران برمی‌آید منوی آن شامل غذاهای چینی است. از ویژگی‌های خوب این رستوران نزدیک بودنش به تاج محل است. این رستوران در واقع یک رستوران معمولی است و ممکن است افرادی آن را نپسندند در نتیجه اگر به دنبال یک رستوران صد در صد عالی می‌گردید این گزینه را انتخاب نکنید.

منوی این رستوران شامل غذاهای شمال هند، و غذاهای اروپایی است. غذا، سرویس‌دهی، کارکنان و فضا همگی عالی و قابل قبول هستند. شما هر سه وعده صبحانه، ناهار و شام را در این مکان می‌توانید صف کنید. از امکانات مومو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: دسترسی به ویلچیر، بوفه، پارکینگ، مکان مخصوص استعمال دخانیات، اینترنت بی‌سیم، نشستن در فضای آزاد، سرویس‌دهی لوکس.

 

منبع : کجارو